Skip to content

CO DLA JEDNEGO ODPADEM… ...

2021 to 43 rok, w którym Commercial Metals Company było gospodarzem konkursu i wystawy „Scrap Can Be Beautiful” [„Złom może być piękny”]. Od 1978 roku to coroczne wydarzenie jest przygotowywane we współpracy z Booker T, Washington School for the Performing and Visual Arts, w Dallas, w stanie Teksas, a jego celem jest prezentowanie złomowych rzeźb stworzonych przez uczniów z klasy rzeźby w tej szkole. Złom wykorzystywany do prac jest przekazywany w formie darowizny przez Commercial Metals Company z jednego z naszych lokalnych zakładów recyklingu z okolic Dallas.

Każdego roku, prace są oceniane przez zespół profesjonalistów złożony z artystów oraz osób, które pracowały w obszarze sztuki, niektórzy z nich oceniają konkurs od ponad 20 lat. Rzeźby są oceniane w dwóch kategoriach „Tabletop” [stołowe] oraz „Floor” [podłogowe], a zwycięskie prace konkursowe są następnie wystawiane w lobby budynku korporacyjnego Commercial Metals Company przez cały rok.

Jessica Bell, artystka i instruktorka Sztuk Wizualnych na Booker T. Washington High School for the Performing and Visual Arts, nadzorowała prace uczniów na każdym etapie, w tym opracowywania projektu, składania i spawania wybranych elementów.  

W 2021 roku w skład jury wchodzili: artyści rzeźbiarze  George Tobolowsky i Terri Stone, artysta i kurator Maria Teresa Garcia Pedroche, z Dallas Museum of Arts. Jurorem był także Gail Sachson założyciel Ask Me About Art oraz Inspire Art Dallas i były przewodniczący Komisji ds. Kultury w Dallas.

Sędziowie przyznali dziesięć nagród; sześć w kategorii „Tabletop” i trzy w kategorii „Floor” razem z nagrodą „Best in Show” za całokształt pracy wykonanej przez ucznia. Uczniowie, których prace zwyciężyły otrzymali wstążeczki oraz nagrody pieniężne od Commercial Metals Company. Każdy z uczniów miał również możliwość wystawienia swojej pracy na wirtualne cichej aukcji, na której wybrane prace były licytowane i kupowane przez pracowników.

W przypadku pytań związanych z konkursem, prosimy o kontakt mailowy z koordynatorem konkursu i wystawy – Susan Gerber susan.gerber@cmc.com

Złomowa Galeria

close right chevron right chevron left chevron play Commercial Metals Company